Koniec Czasu

11270632_726455834129405_8976916102504469990_o

(facebook)

KONIEC CZASU

Wystawa końcoworoczna studentów dr. hab. Tomasza Myjaka
Wernisaż 19 czerwca 2015 r. g. 19.00
Dom Koncepcji
Oleandrów 6 (podwórze wejście od ul. Oleandrów 4 domofon 66)

„Fotografia jest dziwną dyscypliną. Z jednej strony pozwala nam w sposób niesłychanie dokładny odwzorowywać rzeczywistość, zapisywać najmniejsze szczegóły, zachowywać wspomnienia. Z drugiej, jest płytka plastycznie. Potrafi rejestrować tylko to, co jest widzialne i realne. Jest oporna w przekazywaniu emocji, nieczuła na kwestie metafizyczne (choć sama w swojej idei jest metafizyczna). Jest więc doskonałym narzędziem w rękach kronikarza, opowiadacza, narratora … ale wyjątkowo niewdzięczna dla artysty-kreatora.
Fotografia powstaje zwykle w ułamku sekundy, co czyni ją najszybszym medium sztuki. Pozorna łatwość robienia zdjęć i ich postprodukcji powoduje, że Świat „tonie” w nadprodukcji wszelkiego typu obrazów fotograficznych. Płynna stała się również granica pomiędzy sztuką i nie-sztuką. To prawdziwe wyzwanie dla mnie i moich studentów, aby nasze fotografie niosły sobą taką wartość, która mogłaby konkurować z obrazem malarskim. Obszarem mojego działania jest przede wszystkim forma i poszukiwanie plastyki – wręcz manualności w obrazie fotograficznym z natury skazanym na mechaniczną genezę. Staram się tę fascynację przelać w umysły moich uczniów, co mam nadzieję jest widoczne w ich pracach.
Na wystawie w Domu Koncepcji można zobaczyć reprezentację najlepszych prac z II i III roku studiów licencjackich, oraz wybrane projekty starszych studentów. Zdjęcia w większości pochodzą z ostatniego roku akademickiego.”
dr hab. Tomasz Myjak

Na wystawie swoje fotografie zaprezentują:
dr hab. Tomasz Myjak, Anna Bakalarska, Karolina Kaja Kant, Agnieszka Mastalerz, Aleksandra Pachnik, Flávia Rodrigues, Robert Bogumił, Piotr Marzec, Michał Szaranowicz, Paweł Wroniszewski
Wystawa trwa do 7 lipca 2015 r.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.